Головна » Культура»
Опубліковано 26.12.2013 в 18:37

Зоологічний музей ЛНУ ім. Івана Франка удостоївся звання “Народного музею”

 

Звання «Народний музей» присвоїли Зоологічному музею Львівського національного університету імені Івана Франка.

Інформують у прес-центрі ЛНУ ім. Івана Франка

Зоологічний музей удостоївся цього звання за колосальний внесок у розвиток українського музейництва, заслуги у формуванні і збереженні музейного фонду України, популяризації національно-культурної спадщини.

Довідка: Зоологічний музей Львівського національного університету імені Івана Франка належить до числа найстаріших університетських музеїв Європи. Заснований він, як Кабінет натуральної історії, у 1784 році. На сьогодні у музеї понад 170 тис. одиниць зберігання, з яких біля 10 тис. формують експозицію.

У музеї зберігаються понад 130 типових зразків тварин, тобто тих, які вперше були виявлені та описані для науки. Вони походять з України, Росії, Польщі, Бразилії, Індії, Мексики, Австралії, Східної та Центральної Африки, країн центральної Європи.

Колекції безхребетних тварин, включають до свого складу, губок і малакологічні збори Бенедикта та Владислава Дибовських з Байкалу, Ангари, Амуру, Манчжурського моря та Каспію; корали та молюски експедиції принца Монако у Середземному, Червоному і Адріатичному морях; різноманітних голкошкірих з перших біологічних станцій у Неаполі та Трієсті.

Особливої уваги заслуговують ентомологічні колекції: клопи і цикади Е.-Ф. Гермара, метелики Європи – О. Штодінгера, жуки та метелики – А. Уляновського, метелики Галичини – С.К. Петруського, метелики Японії, Далекого Сходу, Паміру, Кавказу і Австралії – Л. Лясоти.

Орнітологічна колекція охоплює понад 1000 видів птахів, що становить 1/10 від їх світового різноманіття. До унікальних експонатів належить колекція колібрі та нектарниць, колекції зібрані М. Янковським, Б. Дибовським та Я. Грохмаліцьким на Далекому Сході, в Кореї, Південно-Східній Азії та Австралії, Південній Америці; колекції птахів України проф. Ф.Й. Страутмана та доц. Н.І. Сребродольської.

 
 
 
Немає коментарів
 
 
Залишити коментар
 

You must be logged in to post a comment.